Rosemary má dět'átko

12. prosince 2011 v 15:07 | B. |  Čtenářský deník
..Autor: Ira Lewin
..Originální název: Rosemary's baby
..Rok vydání: 2009
..Počet stran: 298
..Nakladatelství: Academia
..Žánr: Drama, Horor


POPIS:
Rosemary a Guy jsou mladí manželé kteří se stěhují do nového bytu s podivnou historii.I když je před stěhováním do bytu varuje jejich přítel Hutch, Rosemary ani Guy ho neposlouchají a dále se radují ze stěhování.
Rosemary se v novém domě seznámí s mladou dívkou jménem Terry, která bydlí hned ve vedlejším bytě u postarších manželu Minni a Romana Casteyetových. Terry má zasebou drogovou minulost a právě postarší manželé jí pomohou v těžkém období.
Rosemary si všimne na Teřině krku náhrdelníku z kterého jde podivný zápach. Terry řekne, že ho dostala od Minni, prý by měl přinášet štěstí.


Za pár dní spáchá Terry sebevraždu, díky které se Rosemary a Guy seznámí s manžely Castevetovými, kteří zanedlouho pozvou Rosemary a Guye na večeři.
Ani jednomu se tam nechce, ale nechtějí odmítnout potom co Terry spáchala sebevraždu.
U Castevetových se to Rosemary moc nezamlouvá, manžele jí nějak nepadli do oka a hlavně někdy slýchávála z jejich bytu podivné zvuky. Guy si však manžele velice oblíbil a začal u nich trávit čímdátím víc času. Rosemary řekl, že mu Roman dává lekce herectví. Rosemary dostala od Minni náhrdelník, který viděla na krku Terry.
Rosemary si hodně přála dětátko, ale moc se to nedaříro. Jednou jí Minni přinesla po večeři dezert, Rosemary moc nechutnal, ale nakonec ho snědla, také vypila trochu vína.
Když jí Guy odnesl do postele, tak se jí zdálo, že byla znásilněna, ráno když se probudíla měla posobě podivné škrábance. Guy jí řekl, že se spolu milovali.
Rosemary se na něj naštvala a odjela na chatu, kterou jí půjčíl Hutch, ale zanedlouho si uvědomila, že na Guye byla moc přísná a vrátí se domů.
Za pár dní zjistí že je těhotná, manžele Castevetovy jsou z toho nadšení a doporučí ji svého známého doktora. Rosemary má v těhotenství velké bolesti a křeče, ale doktor jí přesvědčuje o tom, že to nic není a že to přejde. Rosemary začala pít bilinkové koktejli, které jí Minni připravovala, dokonce začala nosit náhrdelník, který jí dala.
Guy nebyl moc úspěšný herec, ale z neznámých důvodů oslepl jeho kolega a on za něj dostal roly.
Jednoho dne navštívil Hutch Rosemary, byl zdrcen z toho jak Rosemary vypadá, v těhotestvví velice zhubla a vypadala unaveně. Hutch se seznámíl s Romanem, který se mu nechtěl líbit a začal se po něm pídit. Ještě ten den večer Hutch zavolal Rosemary aby se s ním druhý den sešla, prý je to velice naléhavé.
Rosemary se však druhý den dozví, že Hutch leží v bezvědomí v nemocnici.
Zanedlouhu Hutch zemře. Jeho přítelkyně Rosemary přinese knihu, kterou jí chtěl Hutch dát.
Kniha byla o čarodějích, jedna část byla věnována i satanovi, Rosemary všeljak zkoušela zjistit co jí chtěl Hutch říct, až narazila na jmého satanova syna z kretého dávali písmenka dohromary jméno Roman Castevet. Rosemary je velice šokována, svěří se Guyovi, ale ten jí nevěří a knihu jí vyhodi. Za pár dní Minni a Roman odjedou na dovolenou.
Rosemary se začíná bát, myslí si, že kolegu jejího manžela oslepili nějakým kouzlem a Hutche prý zabily pomocí magie.
Rosemary si zbalí věci a odchází ke svému starému lékaři. Kterému všechno poví, ale ten jí pokládal za blázna, zavolá Guye a doktora, kterého Rosemary dororučili Castevetovy. Rosemary utekla a schovala se v bytě, ale Guy s doktorem se k ní dostali sousedním bytem. Rosemary začala mít porodní bolesti a tak jí uspali.
Když se probudíla, řekli jí, že její miminko zemřelo. Rosemary drží v posteli a dávají jí léky. Někdy slýchávala dětský pláč, proto přestala potají brát léky. Když byla silná vydala se do vedlejšího bytu, a tam ho uviděla.
V černé kolíbce s černýma dupačkama spalo její miminko. V pokoji seděla skupina lidí společně s Minni a Romanem. Dovolili jí, aby se kouklana své miminko. Když na něj pohleděla zjistila, že má žluté oči. Řekli jí že se jmenuje Adrian a jeho otec je satan. Rosemary zvažovala, že vezme dětátko a skočí s ním z okna, ale pak si uvědomí, že nemůže zabít své dětátko. Rozhodne se, že ho bude mít ráda a řekne, že se bude jmenovat Andrew....


MŮJ NÁZOR:
Musím uznat, že jsme od této knihy čekala daleko víc. Děj se mi celkem líbil, byl velice napínavý, což mám ráda, ale ten konec mě nehorázně zklamal. Čekala jsem uplně něco jiného. Viděla jsem dokonce i film, ale ten mě zas tak nezaujal, myslím, že kniha byla lepší, ale znovu bych jí už asi nečetla.

Hodnocení 6/10
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 vestec vestec | Web | 13. ledna 2012 v 1:26 | Reagovat

Dobry clanek, hezky blog, podivas se na muj webik?

2 Renča - Renííí Renča - Renííí | E-mail | Web | 4. června 2012 v 18:48 | Reagovat

Ahoj tady máš adresu na Jennifer: http://reniii.blog.cz/1206/jennifer-carpenter-adresa-na-prani-pro-bey-li
Ale omlouvám se, že to tak dlouho trvalo...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama