Čtenářský deník

Rosemary má dět'átko

12. prosince 2011 v 15:07 | B.
..Autor: Ira Lewin
..Originální název: Rosemary's baby
..Rok vydání: 2009
..Počet stran: 298
..Nakladatelství: Academia
..Žánr: Drama, Horor


POPIS:
Rosemary a Guy jsou mladí manželé kteří se stěhují do nového bytu s podivnou historii.I když je před stěhováním do bytu varuje jejich přítel Hutch, Rosemary ani Guy ho neposlouchají a dále se radují ze stěhování.
Rosemary se v novém domě seznámí s mladou dívkou jménem Terry, která bydlí hned ve vedlejším bytě u postarších manželu Minni a Romana Casteyetových. Terry má zasebou drogovou minulost a právě postarší manželé jí pomohou v těžkém období.
Rosemary si všimne na Teřině krku náhrdelníku z kterého jde podivný zápach. Terry řekne, že ho dostala od Minni, prý by měl přinášet štěstí.

Gossip Girl - Líbej mě

15. října 2011 v 10:58 | B.
..Autor: Cecily von Ziegesarová
..Originální Název: Gossip Girl
..Rok vydání: 2002
..Vydáno v ČR: 2006
..Nakladatelství: BBArt
..Překlad: Anna Školníková
..Počet stran: 240
..Žánr: Dívčí roman

....Koupit ZDE
POPIS:
Tato kniha vás přivede do Manhattnu luxusní části New Yourku, kde žije ta největší smetánka . Jejich životy jsou převážně jen o večírcích, penězích a vztazích o kterých tato kniha převážně je . Příběh nás zavede do světa úžasné Sereny, která se zrovna vrátila z internátní školy na kterou před časem odjela.
Do světa panovačné a bohaté Blair ,kterou její okouzlující přítel Nate podvedl se Serenou, než odjela do internátní školy, což vysvětluje nenávist mezi Serenou a Blair. Také se v knize setkáme s rozmazlených Chuckem Bassen, který dostane vždy to co chce.
Kniha však není jen o rozmazlených teanegrech z Mantattnu. Příběh nás zavede i do Brooklynu, do světa sourozenců Dana a Jenny, kteří jsou naprosto normální lidé, jen chodí do luxusní školy na Manhattn, společně s New Yourskou smetánkou.
V průběhu knihy se vztahy vyvíjejí, přátelé se mění a intrik přibývá. A to vše sleduje tajná bloggérka, která si říká Gossip Girl.
 
 

Reklama